GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 15915240
*
nr 1591 5240
Skål
+ burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2024
kl 18:49:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 08:16:21
1
300 kr
18/1 18:31:28
2
1.000 kr
18/1 19:19:36
1
400 kr
18/1 19:19:36
2
450 kr (Budbetjänt)
18/1 19:19:40
1
500 kr
18/1 19:19:40
2
600 kr (Budbetjänt)
22/1 15:01:39
3
1.200 kr
22/1 18:12:06
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien burkar cloisonne keramik kina kinesisk kinesiskt skål vas
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25
*
Skål
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1591 5240
Skål
+ burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
Kondition: slitage
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/1 08:16:21 | 1 | 300 kr |
| 18/1 18:31:28 | 2 | 1.000 kr |
| 18/1 19:19:36 | 1 | 400 kr |
| 18/1 19:19:36 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 19:19:40 | 1 | 500 kr |
| 18/1 19:19:40 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 15:01:39 | 3 | 1.200 kr |
| 22/1 18:12:06 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien burkar cloisonne keramik kina kinesisk kinesiskt skål vas
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25



